تهیه-آبنبات-خانگی

طرز تهیه آبنبات چوبی خانگی
1400/12/05 ساعت 12:08:10

طرز تهیه آبنبات چوبی خانگی

آبنبات چوبی یکی از انواع آبنبات های بسیار پر طرفدار و نوستالوژیک در سراسر جهان است که طرفداران بسیار زیادی دارد. آبنبات چوبی را شاید بتوان محبوب ترین نوع آبنبات در جهان معرفی کرد که طرفداران آنرا فقط کودکان تشکیل نمی دهند و خیلی از افراد بزرگسال هم به این نوع آبنبات علاقمند هستند. امروزه آبنبات های چوبی را با شکل و شمایل متنوعی می توانیم ببینیم و تنوع در این نوع آبنبات به شدت بالا رفته است. با آموزشی که امروز برای شما آماده کرده ایم به راحتی می توانید آبنبات چوبی دلخواه خود را به صورت کاملا بهداشتی و سالم با طراحی منحصربفرد در منزل تهیه کنید

مواد لازم آبنبات چوبی

شکر

220 گرم

گلوکز

110 گرم

آب

50 گرم

اسانس دلخواه

به مقدار کافی

رنگ خوراکی

به مقدار کافی

 

دستور تهیه آبنبات چوبی

مرحله اول

برای تهیه آبنبات چوبی خوشمزه ابتدا شکر و آب را داخل شیرجوش استیل یا قابلمه کوچکی می ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم و گلوکز را نیز اضافه می کنیم و با قاشق مواد را مخلوط می کنیم تا شکر و گلوکز داخل آب حل شوند.

 

مرحله دوم

دما باید تا 154 درجه سانتیگراد افزایش یابد و این کار را با دماسنج می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید مایه به این دما رسیده باشد. حدودا 15 الی 20 دقیقه از جوشیدن مایع که بگذرد به این دما می رسد.

 

مرحله سوم

برای اینکه اطمینان پیدا کنیم که مایع ما به این دما رسیده است یا نه. لیوانی را پر از آب سرد می کنیم و چند قطره از مایع را داخل آن می اندازیم. اگر سریع آن چند قطره داخل آب سفت شد و خودش را گرفت

 

مرحله چهارم

و راحت می توانستیم از داخل آب آن را خارج کنیم یعنی ایزومالت شده است و بلافاصله اسانس یا رنگ خوراکی را به مایع اضافه می کنیم و با قاشق کاملا هم می زنیم تا رنگ با مایع خوب مخلوط و ترکیب شود.

 

مرحله پنجم

بعد ایزومالت را داخل قالب های سیلیکونی شکلات می ریزیم و (مقدار کمی اگر بریزید آبنبات ها نازک و شفاف می شوند) چوب بستنی در قالب ها قرار می دهیم و روی آبنبات ها را با ترافل های رنگی تزئین می کنیم.

 

مرحله ششم

سپس کنار می گذاریم تا به مدت حدودا 30 دقیقه سفت شوند. البته ممکن است بیشتر از 30 دقیقه زمان برای سفت شدن آبنبات ها نیاز باشد، برای همین قبل از خارج کردن آبنبات ها از قالب باید تست کنیم که کاملا سفت شده باشند.

 

مرحله هفتم

سپس آبنبات ها را راحت از داخل قالب های سلیکونی خارج می کنیم و برای اینکه چسبندگی آن ها را از بین ببریم آن ها را داخل کمی نشاسته ذرت می غلطانیم و بعد می تکانیم و در ظرف مورد نظر آن ها را می چینیم.نوش جان

 

 

شما میتوانید از لینک های زیر آبنبات های فوق العاده شوگرکندی آرت را مشاهده فرمایید:
https://sugarcandyart.com/sugarplum-candy-names

 

همچنین میتوانید از لینک های زیر دراژهای فوق العاده خوش طعم شوگرکندی آرت را مشاهده فرمایید:

https://sugarcandyart.com/dragee

مقالات مرتبط