طعم دهنده ها

عناصر طعم دهنده ها
1399/04/24 ساعت 10:46:31

عناصر طعم دهنده ها

عناصر

شیرین کننده ها

شکر ، به طور عمده ساکارز از چغندرقند یا نیشکر ، ماده اصلی تشکیل دهنده بیشتر آب نبات ها است. از دیگر شیرین کننده های مورد استفاده در تولید آب نبات ها می توان به شربت ذرت ، شکر ذرت ، عسل ، ملاس ، شکر افرا و شیرین کننده های غیر کالری اشاره کرد. از شیرین کننده ها به صورت خشک یا مایع استفاده می شود.


قند معکوس ، ترکیبی از گلوکز (دکستروز) و فروکتوز تولید شده از قند (ساکارز) با استفاده از گرما و یک "پزشک قند" اسید ، مانند خامه ترش یا اسید سیتریک ، بر شیرینی ، حلالیت و میزان تبلور تأثیر می گذارد. آب نبات قند اینورت نیز به عنوان یک شربت با غلظت حدود 75 درصد با عملكرد اسید یا آنزیم ها بر روی قند موجود در محلول تهیه می شود.


بافت و طعم دهنده ها

به دلیل نفوذپذیری شیر و فرآورده های شیر تازه ، شیر معمولاً به صورت غلیظ یا خشک استفاده می شود. به طعم آب نبات ، رنگ و بافت کمک می کند. چربی ها معمولاً با منشاء گیاهی ، در درجه اول برای تأمین ویژگی های بافتی و «احساس دهان» (روغن کاری و صافی) استفاده می شوند. آنها همچنین برای کنترل تبلور و انتقال پلاستیک استفاده می شوند. کلوئیدهایی مانند ژلاتین ، پکتین و آلبومین تخم مرغ به عنوان ماده امولسیون کننده ، حفظ توزیع چربی و فراهم آوردن هوادهی بکار می روند. سایر مواد تشکیل دهنده این میوه ها هستند. آجیل؛ طعم های طبیعی ، غنی شده و مصنوعی. و رنگ

مقالات مرتبط